die(); Filary | Konwent Masovia

Filary

Działalność Korporacji Masovia opiera się na czterech filarach: Religio, Patria, Scientia i Amicitia.

Religio – wiara w Boga pozwala nam zaufać w działanie Bożej opatrzności w naszym życiu. Zdajemy sobie sprawę, że sami nie mamy dość siły aby zrealizować nasze zamiary. Bóg daje nam siłę aby przetrwać te momenty, kiedy wydaje się nam, że ni ma już wyjścia. Wiara pozwala nam również pełniej realizować pozostałe wartości korporacyjne.

Patria – zdajemy sobie sprawę z tego, że to co robimy dziś będzie miało jutro wpływ (większy lub mniejszy) na naszą ojczyznę, dlatego w naszych działaniach wysoko stawiamy dobro Rzeczypospolitej. Wiemy, że lepsza Polska zależy przede wszystkim od nas samych, od tego z jaką energią i jak często będziemy przekraczać własne ograniczenia i kompleksy.

Scientia – we wszelkich naszych działaniach staramy się wykazywać pełen profesjonalizm. W temacie, którym mamy się zająć stajemy się ekspertami, jednocześnie zachowując pokorę wynikającą z Religio, wiemy, ze nie jesteśmy w stanie poznać wszystkiego. Zadany nam problem badamy szczegółowo z zachowaniem reguł uczciwości naukowej.

Amicitia – każdy z nas nieraz w życiu będzie potrzebował oparcia prawdziwego przyjaciela. Takiego właśnie znajdzie w Korporacji. Podtrzymując więzi przyjaźni między rycerzami i filistrami pokazujemy jak wygląda prawdziwa przyjaźń oparta na zaufaniu i gotowości do wzajemnej pomocy. Taka przyjaźń daje nam siłę do przejścia przez największe burze naszego życia.

autor: C! Maciej Prostak (K! Masovia)