Zaproszenie. Wernisaż obrazów patriotycznych

W imieniu Filistra Masovii Łukasza Łuczewskiego pragniemy wszystkich zaprosić na otwarty wernisaż inaugurujący niezwykle ciekawą wystawę „Obrazy Patriotyczne. Ludzie Cogito”, który odbędzie się 14 listopada br. (tj. sobota) o godz. 18.00 w Muzeum Archidiecezjalnym na Ostrowie Tumskim w Poznaniu (ul. Lubrańskiego 1).

20151114_203750 po obróbce

Kuratorami wystawy są F! Łukasz Łuczewski (K! Masovia) i F! Tomasz Łuczewski (K! Roma).

Autorem wszystkich prezentowanych 9 obrazów jest artysta malarz Jerzy Oleksiak. Jak zapowiadają organizatorzy wernisaż połączony będzie z panelem dyskusyjnym, w którym wezmą udział m. in. Tadeusz Płużański oraz Piotr Lisiewicz.

Jest to unikatowa na skalę ogólnopolską opowieść o trudnej dwudziestowiecznej historii Polski opowiedziana pędzlem wybitnego malarza.

Na wystawie znajdą się obrazy przedstawiające: Irenę Sendlerową, Arcybiskupa Antoniego Baraniaka, Rotmistrza Witolda Pileckiego, księdza Jerzego Popiełuszkę, Jana Pawła II, Prezydenta Lecha Kaczyńskiego, majora Zygmunta Szendzielarza „Łupaszkę”, Zbigniewa Herberta oraz Annę Walentynowicz w towarzystwie Danuty Siedzikówny „Inki”.

Wszystkie szczegóły wystawy dostępne są na stronie www.obrazypatriotyczne.pl

kontakt: ludziecogito@wp.pl

Serdecznie zapraszamy

F! Tomasz Cieślak OM (x) K! Masovia