Komersz rocznicowy 92 – lecia K! Masovia (18 czerwca 2016 r.) 10 lat od reaktywacji…

18 czerwca br. mieliśmy przyjemność współorganizować z naszą bratnią Korporacją Romą komersz rocznicowy. To już 92 lata istnienia K! Masovia oraz 10 lat od naszej reaktywacji. Cytując słowa naszego prezesa „dołożyliśmy wszelkich starań, aby komers był świętem naszej Korporacji i sądząc po frekwencji oraz atmosferze panującej podczas tego wieczoru, ośmielam się stwierdzić, że ta sztuka w dużej mierze się nam udała”. Trudno nie zgodzić się ze słowami prezesa, tym bardziej, że odwiedziło nas wielu znamienitych Gości i Korporantów z zaprzyjaźnionych Korporacji.

komers rocznicowy 18.06.2016 - zdjęcie grupoweKomersz zgodnie z coroczną tradycją poprzedziła Msza Św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Poznaniu (ul. Fredry), następnie złożyliśmy kwiaty pod tablicami Korporacyjnymi w krużgankach klasztoru O.O. Dominikanów (ul. Niepodległości), obejrzeliśmy naszą nową kwaterę (ul. Mielżyńskiego) i w zwartej kolumnie przeszliśmy do restauracji „U Myśliwych”.

Dla wszystkich, którzy nie byli ostatnio na kwaterze informacja. Kończy się remont i już wkrótce uroczysty długo oczekiwany komersz otwarcia!

Komersz rozpoczął się przemową F! Bartłomieja Wróblewskiego, który wspominając dawne lata, przybliżył wszystkim początki ruchu korporacyjnego w Poznaniu, a przede wszystkim reaktywację Masovii i lata intensywnego wzrostu Konwentu. Wisienką na torcie był krótki wykład prof. Kazimierza Dopierały, naszego nowego Filistra Honoris Causa, który przybliżył zgromadzonym tematykę 1050 – lecia Chrztu Polski. Przemowom, śpiewom i toastom nie było końca…

Oficjalnie Komers zakończyła o 24.00 pieśń  „Król Stefan Batory”… ale ona nie zakończyła zabawy… bumel, już na kwaterze, przeciągał się i przeciągał do późnych godzin nocnych.

W stan Filisterski został przyjęty C! Piotr Żurek. Vivat! Vivat! Vivat!

Mieliśmy równiez zaszczyt zaprosić do naszego grona korporacyjnego prof. nauk historycznych Kazimierza Dopierałę. Vivat! Vivat! Vivat!

Filistrom gratulujemy i cóż, zapraszamy na Komersz Otwarcia Kwatery!!! Już w październiku br.

Cum ave fraterno

F! Tomasz Cieślak OM (x)