Dlaczego Poznań jest lewacki?

Miejsce spotkania: Mielżyńskiego 33a/1, Kwatera Korporacyjna
Czas: 20:00-21:30
Wykład: doktora Michała Łuczewskiego, dyrektora Instytutu Myśli im. Jana Pawła II, członek Narodowej Rady Rozwoju przy Kancelarii Prezydenta RP.
Wykład będzie miał charakter telekonferencji.
Historia tej inicjatywy jest taka, że wychodząc od formy otwartych konwentów naukowych, zauważyliśmy, że jest potrzeba integrowania środowiska konserwatywnego w Poznaniu i tworzenia okazji do dyskusji i promocji korporacji akademickich w takim gronie. Zapraszaliśmy więc najpierw członków naszych rodzin, a potem przyjaciół, którzy wyznają nasze wartości. Ta inicjatywa została nazwana „Klubem Piastowskim”. Trzon grupy stanowią filistrzy Masovii, na spotkania przychodzą też członkowie Romy oraz Lechita. F! h. c. K! Masovia prof. Kazimierz Dopierała sformułował następującą deklarację ideową przyszłego „Klubu Piastowskiego”:
 
Klub Piastowski działa w ramach obowiązującego prawa Rzeczypospolitej, uchwalonego przez suwerena – naród – i dla jego pożytku. Nawiązujemy do początków państwowości polskiej, kształtowanej przez wartości wywodzące się z cywilizacji chrześcijańskiej, takie jak patriotyzm, sprawiedliwość, uczciwość, troska o wspólne dobro, szacunek do innego człowieka i do religii oraz tradycji, służąc Polakom i demokratycznej Polsce w ramach wspólnej rodziny narodów europejskich. Podtrzymujemy to dziedzictwo duchowe zarówno w sferze społecznej jak i politycznej, gromadząc osoby, które się z tymi wartościami utożsamiają. Czynimy to dla wzmocnienia patriotyzmu i tożsamości narodowej, która pozwalała przetrwać narodowi w przeszłości, mając nadzieję na jego pomyślny rozwój – teraz i w przyszłości.